Historia Krzyku


Zespół powstał między październikiem 1997 a lutym 1998 roku, kiedy to ostatni muzyk dołączył do jego składu. W tym czasie zespół tworzyli:

  • Mariusz Kwiatek - gitara
  • Tomasz Lubaczewski - gitara (jedyny z tego składu, który do dziś gra w zespole)
  • Marek Ołtarzewski - bas
  • Bartłomiej Stawski - wokal
  • Wojciech Świątek - perkusja

Krzyk zadebiutował na scenie podczas festiwalu w Rudkach 1 maja 1998, na którym został nagrodzony wyróżnieniem. Po tym występie nastąpiła zmiana personalna - za perkusją zasiadł Zbigniew Markowski. W tym składzie graliśmy między innymi na festiwalach w Piotrkowie Trybunalskim, Iławie, Górce Klasztornej (otrzymaliśmy tam nagrodę magazynu muzycznego RuaH w postaci nagrania jednego z naszych utworów na płycie dołączonej do tego czasopisma; niestety na realizację tej obietnicy czekamy do dzisiaj), Darłowie, Żywcu, Pakości.

W wakacje '98 nastąpiła kolejna zmiana za perkusją - Zbyszka zastąpił Tomasz Ostapowicz, do dziś grający w naszym zespole. Z Tomkiem zagraliśmy w wielu miejscach, z których za najciekawsze uważamy: koncert w zakładzie karnym w Iławie (zdjęcie), podczas I edycji Przystanku Jezus 3.08.1999 (napisano o tym w RuaH), na Salezjańskim Sejmiku Młodych w Skrzatuszu, w Szczecinku, w Białymstoku, w Olecku oraz na VII Spotkaniu Młodych w Wołczynie w lipcu 2000 roku. (foto)

W sierpniu tego samego roku zagraliśmy ostatni koncert w starym składzie - było to podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. Po tym koncercie zespół na długi czas zawiesił działalność. Po pewnym czasie jednak miejsce dotychczasowego basisty zajął Marek Hałenda; po roku poszukiwań dotychczasowego wokalistę zastąpiliśmy Arturem Majewskim (02.2002), a od zespołu odszedł Mariusz Kwiatek.

1 kwietnia 2005 nowym wokalistą zespołu został Radosław Muzalewski